Eko Termal Etiket

Eko termal etiket yapı itibarı ile çabuk tüketimin fazlaca olduğu ve kısa süreli etiketleme işlemlerinde kullanılır. Örnek vermek gerekirse kargo etiketleri, fiyat etiketleri yada hazır gıda etiketleri olarak sayabiliriz. Maliyet bakımından kuşe etiket tercih eden firmalara kıyasla uzun vadede daha pahalı olduğunu söylemek mümkün. Sebebi ise termal etiketlerin yazıcıkafa ile direk temas eden üst yüzeyi eğer tozlu yada yapışkan fazlası içeriyorsa, zamanla termal kafaya zarar verecektir. Etiket yazıcıların en pahalı aksamı yazıcıkafa olduğunu düşünülürse aslında en mantıklı tercih kuşe etiket olabilir.

Eko termal etiketin asıl kullanım alanına bakılırsa şirketlerin etiket hatlarını ilk kurduklarında direk termal yazıcılar tercih ederek kurulum maliyetini azaltmayı hedefleyen kullanıcılardan oluşmaktadır. Fakat termal etiket dış ortam şartlarından en çok etkilenen üründür. Isı, nem, ışık ve su gibi bir çok şeyden etkilenebilir.

Kuşe etiket fiyatına göre daha pahalıdır fakat kuşe etiket üzerine yazı yazmak için ribon kullanmanız gerekmektedir. Ribon kullandığınızda hemen hemen aynı maliyetlerde baskı alabilirsiniz ve yazıcıkafanın ömrü de ribon kullandığınız için uzamış olur.

eko termal etiket 4lü