Barkod Etiketi

barkod etiketiBarkod etiketi makinaları kompakt tasarımlı bir yapıya sahip olan ve etiket baskısında oldukça seçenek sunan bu ürünler ileri teknolojinin birer örneği haline gelmiştir. Özellikle etiket baskısında son zamanlarda mükemmele yakın sonuçların alınması ile birlikte bu etiket yazıcıları giderek daha da yaygınlaşmıştır. barkod etiketi ergonomik bir yapıya sahip olan ve kullanıcıları tarafından kolayca kullanılabilen bir etiket yazıcıdır. Özellikle 203 dpi baskı çözünürlüğüne kadar ulaşabilmesi sayesinde etiket baskılarında oldukça başarılı performanslar elde edilmektedir. Bunun yanında bir önceki cümleye ek olarak 127 mm/sn ile kısa sürede seri bir şekilde etiket baskısı yapılabilmektedir. Bu durumdan dolayı kullanıcılar tarafından kısa sürede fazla sayıda etiket baskısı yapılabilmesi bu ürünün daha fazla tercih edilmesine sebep olmaktadır. Bunun yanında 995 mm baskı uzunluğuna kadar ulaşabilmesi ile birlikte farklı tasarımlarda etiket baskısı yapılabilmesi de mümkün hale gelmiş olup bu sayede farklı çeşitlerde ve tasarımlarda etiketlere de sahip olunmaktadır. Bu duruma ek olarak 108 mm baskı genişliği de farklı tasarımlarda ki etiket baskısına sebep olan önemli faktörlerden bir tanesidir.

Barkod etiketi fiyatlarından bahsetmek gerekirse özellikle tasarruflu yapıya sahip olmaları sayesinde en verimli barkod etiketi kuşe etiket sayılabilir. Yapılan çalışmalarda daha az maliyet ortaya çıkarmaktadır. Ergonomik yapıya sahip olması sayesinde ve ayrıca 20 x 25 cm boyutlarında olması da kullanıcıları tarafından daha fazla tercih edilmesinde ki diğer bir faktördür. Bunun yanında ek olarak ribonlu ya da ribonsuz baskı seçeneği sunması da diğer bir önemli avantajdır. 100 mt ribon boyutuna kadar ulaşabilen bu etiket yazıcıları ile daha farklı ve mükemmele yakın ürünler elde edilebilmektedir. Bunun yanında barkod etiketi seri bağlantı, USB 2.0 veya LAN bağlantıları ile farklı seçenekler de bağlanma imkanı sunmaktadır. Bu özelliği sayesinde hemen her bağlantı durumu için farklı bir çözüm seçeneği sunar hale gelmiştir. Kullanıcılarının isteklerine göre bu etiket yazıcısı farklı seçeneklerde hızlı bağlantı sunabilen ve iki farklı programlama seçeneği ile kullanım kolaylığı sunan ileri teknoloji etiket yazıcısıdır.

Bunun yanı sıra dış yapısından bahsedecek olursak çift katmanlı sert malzeme bulunması sayesinde dışarıdan gelecek darbelerden minimum indirir. Bunun yanın da içyapısında ya da işlevinde önemli ölçüde hasar meydana gelmemektedir. Ayrıca hızlı kâğıt değiştirebilen bir yapısı sayesinde kullanıcıları için zahmet olmaktan çıkmakta ve aynı zamanda kısa zamanda kâğıt haznesi doldurulabilmektedir. Farklı bir yönden bakmamız gerekirse bu ürünün kullanım yerleri oldukça geniş ve yaygındır. Özellikle barkod etiketi kullanım bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptirler. İlk olarak bu etiket yazıcısı perakende satış noktalarında veya süpermarketlerde kullanılabilirken fazla yer kaplamaması sayesinde oldukça kullanışlıdır. Etiket bulundurulması gereken hemen her sektörde kullanılabilen bu ileri teknoloji ürün oldukça kullanışlı ve ergonomik bir yapıya sahiptir.