Kategori arşivi: TSC

Wax Resin Ribon

Evet, termal transfer etiket baskı sektöründe büyükler ligine yükseldik! İhtiyaçlarınıza, yönelik baskı almanızı en ucuz şekilde ve direkt tedarikçiden almak varken neden daha fazla uğraş veresiniz? Jet Ribon Türkiye’ de ofisi bulunan global ribon kesicisidir. Kalite ve hizmetten daha fazlası artık Türkiye ‘de. Geniş ürün yelpazesi ile barkod sektöründe tüm müşterilerimize hizmet sunuyoruz. Wax ribon dan resin ribon ve hot foil e kadar tüm ürünleri tek bir tedarikçiden alabileceksiniz.

jet ribon

jet ribon

Hadi biraz ribon tipleri ile başlayalım:
Bu malzemeye yapışık kalır ve böylece şerit bir kaplama eritilerek bir alt-tabaka üzerine bir termal transfer baskı baskı (örneğin, kağıt ya da başka bir malzeme gibi). Termal şeritler üç ana türü wax ribon, wax / resin ribon veya resin ribon ve neredeyse her zaman siyahtır. Mürekkep formüller ince poliester arka malzemesi bir tarafına kaplanır. Isı baskı kafasından uygulandığında, bu etiket veya etikete taşıyıcı ve çubuk mürekkep serbest hale getirir.

Termal transfer ribon (thermal transfer ribbon)
Bu üç mürekkep kategoriler orta sınıf sentetik veya (poliester gibi) parlak, sert filmlerde, baskı-ya kağıt temel ihtiyaçlarını karşılamak. Nedeniyle etiket ve etiket malzemelerinin geniş bir dizi için, yazıcıların geniş sayıda kullanılan ve uygulamaları sonsuz türleri hangi etiketlerin maruz kaldığı, şerit üreticileri her kategori içinde mürekkep formülleri geniş bir seçim geliştirdik. iyi uyumlu şerit ve etiket ortağı arasında oluşturulan bağ, diğer mürekkep teknolojileri çok daha üstün olabilir bu yana, en iyi baskı dayanıklılığı olsun. Sık sık ek bir maliyet husustur bir koruyucu film Jet Ribon ihtiyacını önleyebilirsiniz. Biz test edilmiş ve birlikte iyi çalışması için gösterilmiştir şerit / etiket kombinasyonu.

WAX RIBON kağıt etiketler (mat veya yarı parlak ya) üzerine baskı içindir. İşte etiketleri uzun yıllar yaşayabilir. Ancak, etiketler kuru tutulmalıdır, aşınan veya mum görüntüsünü eritecek / yağ bütün bunlar kimyasallara maruz kalmamalıdır.

WAX / RESIN RIBON çok düzgün kağıt veya kaplanmış kağıt etiketleri üzerinde ince bir görüntü üretmek (ya yarı parlak veya parlak). yazdırılan görüntü balmumu göre çok daha dayanıklı olduğunu, ama yine de sadece su veya nem ile temas arızi durabiliriz.

RESIN RIBONLAR plastik etiketler-polyester, polipropilen ve vinil üzerine yazdırmak için formüle edilmiştir. Mürekkep biraz etiketin plastik yüzey eriyen tasarlanmıştır. etiketin yüzeyine mürekkep geçirmez yapışma baskı son derece dayanıklı hale getirir. Reçine baskı ile plastik etiketler suda daldırma dayanabilir, tam güneş ışığı dışında hayatta kalacak, son derece çizilmeye dayanıklı ve (formül bağlı olarak) kimyasallara ve yağlara dirençli olabilir. Eğer zorlu kimyasal dirençli kimlik ya da yüksek sıcaklık PCB lehimleme-sonra süper dayanıklı reçine şerit olacak uygulama gibi berrak seçim meydan karşılamak için gerektiğinde.

Eko Termal Etiket

Eko termal etiket yapı itibarı ile çabuk tüketimin fazlaca olduğu ve kısa süreli etiketleme işlemlerinde kullanılır. Örnek vermek gerekirse kargo etiketleri, fiyat etiketleri yada hazır gıda etiketleri olarak sayabiliriz. Maliyet bakımından kuşe etiket tercih eden firmalara kıyasla uzun vadede daha pahalı olduğunu söylemek mümkün. Sebebi ise termal etiketlerin yazıcıkafa ile direk temas eden üst yüzeyi eğer tozlu yada yapışkan fazlası içeriyorsa, zamanla termal kafaya zarar verecektir. Etiket yazıcıların en pahalı aksamı yazıcıkafa olduğunu düşünülürse aslında en mantıklı tercih kuşe etiket olabilir.

Eko termal etiketin asıl kullanım alanına bakılırsa şirketlerin etiket hatlarını ilk kurduklarında direk termal yazıcılar tercih ederek kurulum maliyetini azaltmayı hedefleyen kullanıcılardan oluşmaktadır. Fakat termal etiket dış ortam şartlarından en çok etkilenen üründür. Isı, nem, ışık ve su gibi bir çok şeyden etkilenebilir.

Kuşe etiket fiyatına göre daha pahalıdır fakat kuşe etiket üzerine yazı yazmak için ribon kullanmanız gerekmektedir. Ribon kullandığınızda hemen hemen aynı maliyetlerde baskı alabilirsiniz ve yazıcıkafanın ömrü de ribon kullandığınız için uzamış olur.

eko termal etiket 4lü

Barkod Etiketi

barkod etiketiBarkod etiketi makinaları kompakt tasarımlı bir yapıya sahip olan ve etiket baskısında oldukça seçenek sunan bu ürünler ileri teknolojinin birer örneği haline gelmiştir. Özellikle etiket baskısında son zamanlarda mükemmele yakın sonuçların alınması ile birlikte bu etiket yazıcıları giderek daha da yaygınlaşmıştır. barkod etiketi ergonomik bir yapıya sahip olan ve kullanıcıları tarafından kolayca kullanılabilen bir etiket yazıcıdır. Özellikle 203 dpi baskı çözünürlüğüne kadar ulaşabilmesi sayesinde etiket baskılarında oldukça başarılı performanslar elde edilmektedir. Bunun yanında bir önceki cümleye ek olarak 127 mm/sn ile kısa sürede seri bir şekilde etiket baskısı yapılabilmektedir. Bu durumdan dolayı kullanıcılar tarafından kısa sürede fazla sayıda etiket baskısı yapılabilmesi bu ürünün daha fazla tercih edilmesine sebep olmaktadır. Bunun yanında 995 mm baskı uzunluğuna kadar ulaşabilmesi ile birlikte farklı tasarımlarda etiket baskısı yapılabilmesi de mümkün hale gelmiş olup bu sayede farklı çeşitlerde ve tasarımlarda etiketlere de sahip olunmaktadır. Bu duruma ek olarak 108 mm baskı genişliği de farklı tasarımlarda ki etiket baskısına sebep olan önemli faktörlerden bir tanesidir.

Barkod etiketi fiyatlarından bahsetmek gerekirse özellikle tasarruflu yapıya sahip olmaları sayesinde en verimli barkod etiketi kuşe etiket sayılabilir. Yapılan çalışmalarda daha az maliyet ortaya çıkarmaktadır. Ergonomik yapıya sahip olması sayesinde ve ayrıca 20 x 25 cm boyutlarında olması da kullanıcıları tarafından daha fazla tercih edilmesinde ki diğer bir faktördür. Bunun yanında ek olarak ribonlu ya da ribonsuz baskı seçeneği sunması da diğer bir önemli avantajdır. 100 mt ribon boyutuna kadar ulaşabilen bu etiket yazıcıları ile daha farklı ve mükemmele yakın ürünler elde edilebilmektedir. Bunun yanında barkod etiketi seri bağlantı, USB 2.0 veya LAN bağlantıları ile farklı seçenekler de bağlanma imkanı sunmaktadır. Bu özelliği sayesinde hemen her bağlantı durumu için farklı bir çözüm seçeneği sunar hale gelmiştir. Kullanıcılarının isteklerine göre bu etiket yazıcısı farklı seçeneklerde hızlı bağlantı sunabilen ve iki farklı programlama seçeneği ile kullanım kolaylığı sunan ileri teknoloji etiket yazıcısıdır.

Bunun yanı sıra dış yapısından bahsedecek olursak çift katmanlı sert malzeme bulunması sayesinde dışarıdan gelecek darbelerden minimum indirir. Bunun yanın da içyapısında ya da işlevinde önemli ölçüde hasar meydana gelmemektedir. Ayrıca hızlı kâğıt değiştirebilen bir yapısı sayesinde kullanıcıları için zahmet olmaktan çıkmakta ve aynı zamanda kısa zamanda kâğıt haznesi doldurulabilmektedir. Farklı bir yönden bakmamız gerekirse bu ürünün kullanım yerleri oldukça geniş ve yaygındır. Özellikle barkod etiketi kullanım bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptirler. İlk olarak bu etiket yazıcısı perakende satış noktalarında veya süpermarketlerde kullanılabilirken fazla yer kaplamaması sayesinde oldukça kullanışlıdır. Etiket bulundurulması gereken hemen her sektörde kullanılabilen bu ileri teknoloji ürün oldukça kullanışlı ve ergonomik bir yapıya sahiptir.

TSC TA200 Serisi Barkod Yazıcılar

tsc ta200 serisi barkod yazicilarTSC TA200 barkod yazıcılar düşük maliyetli masaüstü etiket yazıcıları için değer tanımını yeniden keşfediyor.TA200 fiyatı ucuz olabilir, ama görünüyor ve onun pahalı rekabet daha iyi bir performans sergiliyor.TA200 büyük kapasiteli 300 metre kurdele ve zarif tasarımı iç medya büyük rulo taşıma kapasitesine sahip iki dayanıklı dişli tahrikli motor bulunmaktadır.5 “Eğer etiket iç kapasitesi yeterli değildir, sadece harici bir medya yapı açma ekleyebilir ve TA200 kolayca 8.4 işleyebilir” pahalı endüstriyel etiket yazıcıları için tasarlanmış etiket dış çapı rulo.Baskı mekanizması ve TA200 kurdele işleyicisi bir modüler tasarımı ve kolay çıkarılır. Bunlar neredeyse sorunsuz birimleri standart bir iki yıl garanti bulunmaktadır. Bunu takmak sonra, “Bunun hakkında endişelenmenize gerek kalmadı.

TSC TA200 Serisi Kuzey Amerika , Güney Amerika, Avrupa ,Orta Doğu ve Afrika ( EMEA) bölgesindeki müşterilere TSC Auto ID Teknolojisi en son düşük maliyetli masaüstü etiket yazıcı satmaya başladı . Dayanıklı , kullanıcı – dostu yazıcılar ideal perakende , ofis , depo ve sağlık etiket geniş bir uygulama yelpazesi için uygundur .

İki model bir seçim
TA200 ( 203 dpi ) ve TA300 ( 300 dpi ) : TA200 serisi iki modeli bulunuyor. TA 200 4 saniyede inç ve sevkiyat etiketleri , uyum etiketleme ve perakende işaretleme dahil olmak üzere günlük uygulamalarda , geniş bir yelpazede için tasarlanmıştır yazdırır . Saniyede 3 inç hızlarda çalışırkenyüksek çözünürlüklü TA300 modeli , detaylı grafikler yanı sıra küçük yazı ve barkod yazdırmak için tasarlanmıştır . Her iki model de işletim 8 MB bellek ve FLASH bellek depolama 4 MB özelliği .

TA 200 serisi ‘ şık tasarımı 300 metre büyük kapasiteli kurdeleler ve medya büyük rulo taşıma kapasitesine sahip olan iki sağlam dişli tahrikli motor bulunmaktadır . 5 normalde daha pahalı endüstriyel etiket yazıcıları tarafından kullanılan OD etiket ruloları ” etiket iç kapasitesi 8.4 taşıma kapasitesine sahip harici ortam açma birimini ekleyerek genişletilmiş olabilir ” .tsc ta200 etiket yazici

Özelleştirilmiş uygulamalar için modüler tasarım
Modüler tasarımı TA200 printerBecause ,TA200 yazdırma mekanizması ve kurdele işleyicisiYazıcı konut dışında çalışabilir . ( Ayrı olarak sipariş edilebilir )baskı ve şerit modülü kolayca kiosk veya düşük maliyetli kullanım içinyazıcıdan çıkarılıp ” baskı ve uygulamak ” uygulamaları olabilir .

Düşük başlangıç ​​maliyeti , düşük kullanım ömrü maliyet, standart iki yıl garanti
TA200/TA300 , düşük bir başlangıç ​​fiyat teklifien düşük maliyetli malzemeleri kullanılabilir kullanır ve standart bir iki yıl garanti vermektedir. Tasarım deneyimi fazla 20 yıllıkzirvesi , bu neredeyse sorunsuz yazıcı son inşa edilmiştir . O takılı bir kez , bu konuda endişelenmenize gerek yok .

Temel Özellikler

8 MB SDRAM ve 4 MB Flash bellek ile 200 MHz 32 – bit RISC işlemci
İçten ölçeklenebilir True Type fontları
TPLE ve TPLZ dillerin firmware öykünme “kutu dışında ” TSPL – EZ ™
Çift motorlu dişli odaklı tasarım
1 ” çekirdek üzerinde 300 metre şerit besleme (kaplı yan çıkış )
5 ” OD dahili medya kaynağı. ( 8.4 desteklemek için isteğe bağlı harici medya sahibi ” 3 ” çekirdek OD etiket rulo )
İkinci baskı hızı 4 inç
Kiosk uygulamaları için baskı mekanizması
USB 2.0
Ücretsiz birlikte etiketleme yazılımı ve Windows sürücüleri
Sanayi-iyi 2 yıllık sınırlı garanti
uygulamalar

Üretim ve Depolama

Çalışma sürüyor
Ürün etiketler
talimat etiketler
ajans etiketler
sağlık

hasta Kimlik
eczane
numune Kimlik
paket postası

Nakliye / alıcı etiketleri
Küçük ofis / ev ofis

İşaretleme perakende

Fiyat etiketleri
raf etiketleri
Takı etiketleri

Wax Ribon

TSC wax ribon
tsc wax ribonBaskı sektöründe sık olarak kullanılan bir kavram olan ribbon, thermak transfer sırasında kullanılan rulolara verilen isimdir. Ribbonları inceleyecek olursak, üç farklı parçadan meydana geldiğini görebiliriz. Mürekkebi barındıran parça, baskıda kullanılacak barkodu ve rengi oluşturacaktır. Orta kısımdaki film tabakası ise, mürekkebin transfer edilmesini sağlayan kısım olarak bilinmektedir. Son parça ise, ribbon koruyucu tabaka olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm bu parçaların bir araya gelmesi, ribbon denen baskı aracını ortaya çıkarmaktadır.

TSC wax ribon, kısa haliyle wax ribbon olarak da bilinmektedir. Ribbon çeşitleri arasında bulunan wax ribbon, vellum etiket ve kuşe etiket basılmasında kullanılmaktadır. Bir çeşit yapıştırıcı olarak bilinen wax, etiketlerin yapışkan kısımlarının oluşmasını sağlamaktadır. 30 santigrat dereceye kadar dayanıklı olan wax ribbon, dayanıklı ve uzun raf ömürlü etiketlerin üretilmesinde kullanılmaktadır. TSC wax ribon, etiketlerin ısı yardımıyla basılmasını anlatmaktadır. Isıyla sıvı hale gelen mürekkep, ribbon yardımıyla kuşe veya vellum malzeme üzerine aktarılmaktadır. Ürünlerin sınıflandırılmasında kullanılacak olan kuşe ve vellum etiketler, uzun süre raf ömrü bulunan ürünler için uygun teknikler olacaktır. Fiyat etiketlerinde, barkod etiketlerinde, kargo etiketlerinde kullanılan wax ribbon baskı, ısıya, suya, kimyasala ve ışığa karşı iyi bir dayanım göstermektedir. Ribbonun çalışma şekli ise iki yönlüdür. Ribbonun sadece bir yüzünde mürekkep bulunmaktadır. Bu mürekkebi baskıya taşıyacak olan taşıyıcı katman ise, ribbonun diğer yüzünü oluşturmaktadır. TSC wax ribon, ürün etiketinin yapışkan özelliğini de sağlamaktadır. Bu yapışkan, %100’e yakın akrilik malzemeden oluşturulmaktadır. Akrilik malzemenin özelliği, yüzeye çok iyi bir yapışma sağlamasıdır. Öyle ki, etiketlerin sökülmek istendiği zaman yırtılması, bu durumdan dolayı olmaktadır. Balmumu olarak da adlandırılabilecek olan wax, bu tür ribbonların %98’lik kısmını oluşturmaktadır. Hem kıvam hem de güç artırıcı olarak görev yapan resin ise, geri kalan %2’lik kısmı işgal edecektir. Ribbonun daha dayanıklı malzemeden yapılması, yazıcı kafasını koruyacak etkiyi gösterecektir. Dayanıklı ribbonlar, 150 santigrat derece sıcaklığa kadar dayanıklılık sağlamaktadır. Ayrıca, antistatik özelliği de bulunan bu ribbonlar, yazıcının elektriklenerek bozulmasını engelleyecek özelliği de sağlamaktadır. Kullanım yerlerine göre farklılık gösterecek olan ribbon çeşitleri, normal, pürüzlü, sentetik ve baskılı yüzeylere kolayca tutunacak özellikleri taşımaktadır.

TSC wax ribon, resin ve resin – wax ribbonlardan daha farklı görevlerde kullanılmaktadır. Özellikle kuşe ve vellum etiketlerin baskısına uygun olan bu ribbon çeşitleri, thermal özellik ile baskıyı gerçekleştirecektir. Isının etkisiyle sıvı hale gelen mürekkep, daha akışkan bir yapı gösterecektir. Yazıcıyla uyum sağlayacak olan ribbon, bir yüzündeki mürekkebi, diğer yüzündeki taşıyıcı ile etiket üzerine aktaracaktır. Etiket üzerine basılacak olan barkod ve diğer medya, ribbon sayesinde gerçekleşecektir. İçinde bulunan wax ve resin ise, yapışkan özelliği gösterecek katmanı oluşturacaktır.

TSC Barkod Yazıcılar

TSC Barkod Yazıcılar
Teknolojinin getirdiği kolaylıklardan biri de son derece gelişmiş ve ergonomik olarak da avantaj sağlayan masaüstü barkod yazıcılardır. Özellikle farklı baskı seçenekleri ve farklı boyutlarda barkod baskısı yapabilmeleri ile birlikte daha da tercih edilen bir hal almışlardır. Bunun yanı sıra TSC barkod yazıcılar kompakt tasarımları sayesinde daha tasarruflu bir hale gelmiştir. tsc barkod yazıcılarBunun yanında bir önceki duruma ek olarak ergonomik tasarımları sayesinde oldukça kullanışlı olup aynı zamanda farklı boyutlarda barkod baskısı da yapabilmektedirler. Bu duruma biraz daha açıklık getirmek ve özelliklerinden bahsetmek gerekirse birden fazla noktaya değinmemiz gerekir. İlk olarak birden fazla işletim sistemi ile uyumlu olması sayesinde kullanıcıları için oldukça kullanışlı bir haldedir. Bunun yanı sıra direkt baskı ya da thermal baskı yapabilmeleri sayesinde ribonlu ya da ribonsuz barkod baskısı yapabilmektedirler. Bu durumun sonucu olarak ribonlar şerit halinde olan ve içerisinde katı mürekkep bulunan bir baskı için gereken üründür. Ribonlar katı halde bulunan mürekkebi ısı teması ile sıvı hale getirerek daha kaliteli barkod seçeneği sunmaktadır. Bunun yanında TSC barkod yazıcılar uzun ömürlü yazıcı kafaları sayesinde uzun süre performans sağlayan ve kullanıcıları için daha kaliteli ürünler sunan oldukça ergonomik yazıcılardır. Bunun yanı sıra bir önceki cümleye ek olarak seri, paralel ya da Ethernet bağlantısı ile oldukça farklı türde işlev gösteren ve bunun yanında 108 mm baskı genişliği ile farklı barkod baskısı yapmaya olanak sağlamaktadır. Bu duruma ek olarak 995mm baskı uzunluğu sağlayan yapısı sayesinde kullanıcılara farklı tasarımda barkod seçenekleri imkanı da sunmaktadır. Özellikle 127 mm/sn max baskı hızı sayesinde kısa sürede seri barkod baskısı yapabilme imkânını da sunan tasarruflu ileri teknoloji yazıcılardır.
Ayrıca TSC barkod yazıcılar 203 dpi ya da 300 dpi opsiyonel baskı çözünürlüğü sunması sayesinde mükemmele oldukça yakın performans almanızı ve bunun yanı sıra seri şekilde barkod baskısı yapmanızı sağlamaktadır. Bunun yanında 8 MB SDRAM arabelleği sayesinde barkod baskısında oldukça hızlı bir yapıya sahip olmasının yanı sıra 20 x 25 cm boyutlara sahip bir yapısıyla masaüstünde oldukça küçük bir alan kaplamaktadır. Bu avantajı ile kullanıcılarına fazla yer kaplamayan ve seri barkod baskısında hizmet veren son derece gelişmiş özelliklere sahip bir barkod yazıcısıdır. TSC barkod yazıcılar hemen her kullanıcısı tarafından oldukça olumlu yorumlar alırken aynı zamanda kompakt tasarımı ve ergonomik yapısı itibariyle kısa sürede oldukça önemli işleri başaran bir endüstri ürünüdür. Bu barkod yazıcıların dışarısında bulunan çift katmanlı çeper, iki katman bulunması sayesinde dışarıdan gelecek darbelere ya da herhangi bir ters durumda yazıcının dayanıklılığında herhangi bir sorun teşkil edecek durumu önceden önlemek amacıyla oldukça yerinde bir çalışmadır.

TSC Kuşe, vellum ve termal etiket

TSC kuşe vellum termal etiket
tsc kuşe vellum termal etiketYatırım yapmak, insanların geleceğe daha güvenle bakmasını sağlamaktadır. Özellikle piyasaların karışık olduğu dönemlerde, değerini uzun vadede koruyacak yatırım araçlarına yönelmek mantıklı olacaktır. Ülkemizde çok popüler olan altın ve gümüş, mantıklı olan yatırım araçları arasında gösterilmektedir. Değerini koruyan değerli madenlerden olan altın ve gümüş, TSC kuşe vellum termal etiketler. TSC tarafından yapılan bu ticarette, altın fiyatlarını ve özelliklerini gösteren etiketler, ihtiyaç konusu olacaktır. Etiket sektöründe kullanılan TSC kuşe etiketi, pek çok farklı şekilde bulunmaktadır. Normal ürün etiketlerine göre çok farklı bir görünümü bulunan bu etiket çeşitleri, isteğe göre üretilmektedir.
Yapışkanlı veya yapışkansız olarak tercih edilen TSC kuşe etiketleri, altın ve gümüş malzemeler üzerine barkod ve diğer bilgileri sağlamaktadır. TSC kuşe etiketleri, TSC kuşeların kullanım alanlarına göre farklı renklerde üretilmektedir. Altın renkli TSC kuşe etiketi, genel olarak altın ürünlerinin sergilenmesinde ve etiketlenmesinde kullanılmaktadır. Beyaz renkli etiketlerin kullanım alanı ise, TSC kuşe vellum termal etiketler farklılık gösterdiği gibi, genel olarak beyaz altın ve pırlanta ürünlerinin etiketlenmesinde kullanılmaktadır. Gümüş renkli TSC silvermat etiketi ise, gümüş ürünlerin etiketlenmesinde tercih edilmektedir. Bunların dışında, ürünleri sınıflandırmak için kullanılacak olan, kırmızı, sarı, mavi, yeşil gibi renklerden şeritlere sahip TSC kuşe vellum termal etiketler de bulunmaktadır. Farklı ürünlere ve ürün grubuna yönelik olarak üretilen bu etiketler, eltron ve zebra yazıcılarda kullanılmaya uygundur. Isıdan ve ışıktan etkilenmeyen bu etiketlerin kullanım ömürleri çok uzun olacaktır. Aynı zamanda, suya ve kimyasallara karşı da dayanıklı üretilen TSC yem etiketleri uzun süreli kullanım şekline göre oldukça ekonomik çözüm sunmaktadır. TSC eko termal etiket, isteğe bağlı olarak boyutlandırılabilmektedir. Küçük veya büyük etiketleri bulunduğu gibi, uç kısımları şeffaf olan TSC lamine termal etiket de mevcuttur. Uç kısımları şeffaf olan etiketler, daha estetik bir görünüme sahip olduğu için çokça tercih edilmektedir. Şeffaflığı yaratmak için kullanılan malzeme dolayısıyla, fiyat biraz daha üst noktalara çıkacaktır. Yapışkanlı olarak tercih edilen vellum etiket, özel bir malzemeden üretilmektedir. Bu etiketlerin kullanımı oldukça pratiktir. Yapışkanın özel malzemesi, kolay yapışma ve kolay çıkma özelliklerini sağlayacaktır.

Baskı yapmak isteyen insanların tercih ettiği TSC etiket fiyatları çok uygundur. Bu seçenekler arasında bulunan değerli madenlerin sınıflandırılmasını sağlayan TSC kuyumcu etiketi, ürünlerin özelliklerini belirtmektedir. kuyumcunun isteğine, malzemenin özelliklerine ve bunun gibi birkaç kritere bağlı olan etiket modelleri, çok kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Eltron ve zebra yazıcılar ile uyum gösteren TSC kuyumcu etiketleri, baskılı veya baskısız olarak da sunulmaktadır. Yapışkanlı olarak tercih edenlere özel olarak üretilen etiketlerin yanı sıra, yapışkansız etiketler de üretilmektedir. Ürünlerin özelliklerini ve sınıflarını belirtecek şekilde farklı olarak üretilen etiketler, uzun ömürlü kullanım sağlayacak özelliklere sahiptir. Altın, gümüş, pırlanta ve daha fazlası için üretilen TSC etiketleri, farklı boyutlarda kullanıma sunulmaktadır.